Erdőbénye Drótszamár Fesztivál
2012. július 17.

Július hetedikén került megrendezésre Erdőbényén a 3. Drótszamár fesztivál, mely a Mountain Bike challenge sorozatnak volt az 5. állomása, a MTB piknik pedig a 4. volt egyébként.

Még valaha az első maratonon itt részt vettem, és nagyon jó emlékekkel tértem haza, éppen ezért nagyon örültem, hogy volt lehetőségem ide idén eljutni.

A hivatalos lista szerint 146-an rajtoltunk el, és teljesen amatőr hangulat volt. Lassú felvezetés volt, mely azért tetszett kifejezetten, mert nem kellett a rajt cél területen kb fél órát várni, mire elindul az ember… Ezt pedig szerintem több maratonon lehetne használni.

Az 51. km-es távra neveztem, mely 1100 m szintet tudhatott magáénak, és egy olyan útvonalon haladt, ami teljesen új volt. Itt szeretném megemlíteni, hogy a Brónók völgyről van szó, ami új volt, és 6-7 km mászás után hihetetlen szépségű táj jelent meg előttünk, az ilyen pillanatokban gondolom azt, hogy ezért megéri bicajozni J.

Idén  komolyabban vettem a maratonozást, mint eddig így igyekeztem nyomni az elejétől kezdve a végéig, bár a kétkörös hosszútáv második köre nagyon komolyra sikeredett, mivel fel kellett konkrétan a szőlősorok között menni, ahol 1 óra körül 40 fokban, kb 5el döcögve fel nem tűnt túlságosan hálás feladatnak.

Végül 3 óra 9 perc alatt sikerült befutnom a célba, ahol barátnőm, és kedves családja, valamint a saját családom vártak szeretettel, és nagy buzdítással, ami nagyon jól esett!!

Ez az idő az abszolút férfi kategóriában 47 indulóból a 28. helyre volt elegendő, valamint a felnőtt férfi kategóriában a 18 indulóból a 8. helyre.

Nagyon jó szervezés volt, mindenkinek csak ajánlani tudom, 5000 Ftért nem volt vészesen drága a nevezés sem, főleg úgy, hogy póló nélkül csak 3000 lett volna.

Most úgy néz ki jön számomra egy kis szünet legközelebb Bükk maraton augusztus 7.-n.